Hva å gjøre hvis du stadig legger nese

For forkjølelse og influensa, hjelper vasokonstriktive dråper å lindre nesebelastning. Men bruk dem i ikke mer enn 3-5 dager, ellers vil avhengighet oppstå, noe som vil føre til en ond sirkel.

Er det mulig å drikke antibiotika under influensa?

Det er umulig å drikke antibiotika for influensa hjemme alene. Det er farlig, skadelig og helt ubrukelig. Den eneste situasjonen der du kan drikke antibiotika med influensa er en allerede utviklet bakteriell komplikasjon av sykdommen, diagnostisert av en lege på sykehuset.

Coldrex-tabletter: bruksanvisning

strukturHver tablett inneholder:Paracetamol 500 mgFenylefrinhydroklorid 5 mg terpingidrata 20 mgVitamin C (askorbinsyre, belagt med etylcellulose) 30 mg. Hjelpestoffer: løselig stivelse, majsstivelse, talkum, stearinsyre, povidon, kaliumsorbat, natriumlaurylsulfat, fargestoff "solnedgang" - gul (Е110).

Vilprafen Tablets

Vilprafen er mye brukt til å behandle bakterielle og soppsykdommer.Legemidlet tilhører gruppen av makrolider - antibiotika, lignende i virkning mot penicilliner. Den har en bakteriostatisk og i store doser en bakteriedrepende effekt.

Katter har kald behandling hjemme

Hjem »Colds» Cat Colds Home TreatmentHvordan behandle en katt med kaldtMange av symptomene som tyder på forkjølelse hos mennesker, for en katt, betyr i de fleste tilfeller en smittsom sykdom, så ofte må du ikke behandle forkjølelse, men noe annet.




Ascorbinsyre

Produktnavn: Ascorbinsyre (Acidumascorbinlcum)Farmakologiske effekter:
Det er viktig for organismens liv. Deltar i reguleringen av redoks prosesser, karbohydratmetabolismen, blodlevring, riktig permeabilitet av kapillærer (de minste blodårer), dannelse av steroidhormoner, syntese av kollagen og prokollagen.

Ibuprofen som inneholder

Internasjonal tittel: Ibuprofen (Ibuprofen)Doseringsform: dragee, dråper til oral administrering, kapsler, forlengede kapsler, sirup, suspensjon for oral administrering, suspensjon for oral administrering [for barn], tabletter, pastiller, pastiller, pastiller, pastiller



Oksolinsalve

Antiviralt stoff. Søknad: konjunktivitt, rhinitt, dermatitt, versicolor. Pris fra 15 rubler.Analoger: Acyclovir, Alpizarin, Atsigerpine. Mer informasjon om analoger, priser, og om de er erstatninger, kan du finne ut på slutten av denne artikkelen.